Techniki Negocjacji

Można wszystkich kluczowych

Dokładanie cegiełek - stopniowanie argumentów w oparciu o zasadę że najdłużej w pamięci zostaje nam pierwsze wrażenie oraz to co usłyszeliśmy na końcu. Nie należy wszystkich kluczowych argumentów przedstawiać na początku rozmowy - niektóre użyć później tak aby wywołać na przeciwniku wrażenie.

Dziegciu i miodu - podanie dobrej wiadomości na "osłodzenie" złej.

Na wyczerpanie - osiąganie małych zwycięstw - które w sumie złożą się na zwycięstwo które nie byłoby do osiągnięcia jednorazowo.

Zmiany tematu - taktyka rozmów polegająca na odejściu od głównego tematu aby przedstawić temat w innym świetle, omówić nowe argumenty - tak aby kolejne podjęcie głównego tematu miało inne, korzystniejsze dla nas podstawy.

Technika łącza - podjęcie negocjacji pośrednich przez przekonywanie osób trzecich do poglądów, które pozytywnie wpłyną na nastawienie przeciwników.

Gospodarza Talk-show - używanie twierdzeń i wyrażeń umożliwiających argumentowanie zmiany nastawienia drugiej strony bez zaprzeczania jej racjom :

Szkoda by było...- technika ta używana w końcowym etapie rozmów ma na celu podsumowanie i podkreślenie wagi dotychczasowych ustaleń - tak aby druga strona uświadomiła sobie że :

Wróć

{artykul_img}
Korporacji genialnie rozpoczynająBardziej intensywnie online możemy odnaleźć oferty korporacji, trudniących się wytwarzaniem wtórych fachowych sprzętów oraz maszyn. Takie korporacji ...
{artykul_img}
Umiejętnościami, talentem przejażdżkiPrzekonanie sprawdzianu na prawo jazdy nie oznacza, iż od tego momentu staliśmy się ciekawym kierowcą. Poza umiejętnościami, talentem do jazdy, który ...
{artykul_img}
Zwrócić wzglądCzy wiesz, iż podlewanie ogródków wymaga stałego źródła zasilania? Wydawałoby się to niemożliwe, albowiem i co ma jedno do drugiego, czyli woda do prądu, zaś zdaje się,

Techniki Negocjacji